Schermafbeelding 2026 01 12 155546
VANUIT MIJ 

Geboortevoorbereiding en
tot ver na de bevalling

Zwanger worden een (langgekoesterde) droom, maar het is niet wat je ervan had verwacht. Er komt te veel op je af en het kost moeite om bij jezelf te blijven. Hierdoor mis je het contact met je baby ('s) en het met plezier zwanger zijn. Twijfel, angsten en onzekerheden overheersen. En hoe moet het straks met de bevalling en de tijd erna?
Jij weet dat er meer uit je zwangerschap en het contact met je baby te halen is. 
 Jij voelt dat het anders kan. 

Schermafbeelding 2026 01 14 185008
Wil je meteen aan de slag?

"Ik ben blij met mijn zwangerschap, maar ik vind het lastig om contact te maken met mijn baby"

Een stressvolle zwangerschap

Het zwanger zijn brengt moeilijke uitdagingen met zich mee. Het gaat niet vanzelf. Pijn, emoties en/of angsten overheersen. Er ligt veel druk op je, twijfel en onzekerheden overheersen.  Soms een goeie dag en blij met je baby in de buik, maar meestal kun je niet met je aandacht bij je baby zijn. Dat is moeilijk.  

Moeite in het contact met je baby

Je bent heel blij met de komst van je baby, maar het lukt je niet om in het contact te zijn. Als je eerlijk bent, dan durf je niet. En/of voel je een blokkade om je baby echt te voelen. Je vindt het lastig om je baby voor te stellen. In de buik, maar ook wanneer je bevallen bent. Je staat er bij stil, maar het geeft spanning

Je voelt je onrustig  

Onrust over de aankomende bevalling of een onverklaarbare onrust in je lijf. Het is aanwezig en het gaat niet weg. Hoe je ook je best doet om jezelf af te leiden. De onrust is er niet voor niks. Dat weet je ook wel. Maar je weet ook niet goed wat je ermee moet en kan. Niemand lijkt je echt goed te begrijpen. Je zou je veel steviger willen voelen. 

"Sinds ik zwanger ben voel ik mij heel wankel" / "Ik heb er zo naar uitgekeken, nu het zover is, beleef ik er geen plezier aan" / "Ik weet dat ik met mijn angsten aan de slag moet, anders gaat het mij tegenwerken met de bevalling" / "Ik wil mij zo graag één voelen met de baby, maar het lukt niet" / "Ik weet dat er meer in mij zit!" / "Ik voel mij best vaak eenzaam"

Schermafbeelding 2026 01 12 155546

Kan ik mij beter voelen? Over mezelf en als aanstaande moeder? Kan ik mij helemaal ontspannen en vol vertrouwen voelen? 

JA! Elke zwangere moeder is daartoe in staat.

Schermafbeelding 2026 01 29 124455

VANUIT MIJ

Onstaat mijn moederschap en de verbondenheid met mijn baby

Jouw zwangerschap IS de baby in je buik die aan het groeien en ontwikkelen is. De meest verbindende en liefdevolle band is die tussen jou en je baby.  

Jouw lichaam werkt zo fantastisch en heeft alles in huis om in dat diepe contact te zijn, om je goed te voelen en te stralen als nooit tevoren. 

HET IS NODIG DAT JIJ OP DE JUISTE MANIER WORDT GESTEUND, GESTIMULEERD EN WORDT AANGEZET.

 
En dat gebeurt nog niet genoeg. 

Tot nu! Jij mag het uitspreken. Hoe jij je voelt, wat je wil en hoe jij het voor je ziet. Al je behoeften in hoe jij je wil voelen. Jouw beeld hoe de bevalling mag gaan. Alle verlangens over jezelf als moeder en in contact met je baby in je armen. 

Maar hoe kom je daar? Dat vraagt tijd, ondersteuning en de juiste tools. 

Ik ga jou daarmee helpen. 
Wat nu zo ver weg lijkt, is dichterbij dan je denkt. 
Ik zet jou aan. Jij voelt de connectie met jezelf en je baby aangaan. Jij weet exact wat je te doen hebt en voelt je alleen maar vol vertrouwen en ontspannen. 

Jouw geboortetijd, de tijd met je baby, is van jou en je mag niks meer dan het beste verlangen en verwachten.

Hoe ziet jouw geboortevoorbereiding eruit?

Ik werk met het stimuleren van jouw MOEDERBREIN. Jarenlang van onderzoek wijst uit: zodra een moeder zwanger is verandert de samenstelling van haar brein.
Er ontstaan nieuwe verbindingen, zodat jij de beste versie van jezelf kan worden als moeder en in de liefde met je kind.  

Maar JOUW MOEDERBREIN moet wel op de juiste manier worden gestimuleerd en dat gebeurt nog te weinig of helemaal niet. Stress, druk en te weinig goeie steun blokkeren jouw zwangerschap en het contact met je baby. Daarom voelt het als hard werken, kost het je energie en ploppen angsten en onzekerheden elke keer naar boven. 

Tijdens jouw voorbereiding ga jij...
Schermafbeelding 2026 02 10 141437

VERTELLEN

Jij gaat vertellen wie je bent en wat je eerdere ervaringen zijn.
Je krijgt zicht op je wensen en behoeften. Je wordt je steeds meer bewust van wat jij nodig hebt en hoe jij het voor je ziet. Jij spreekt je uit naar de mensen om je heen!   

Schermafbeelding 2026 02 10 142028

VOELEN

Jij gaat voelen wat je omgeving met je doet. Jij bent in staat om dit om te draaien. Je voelt de connectie met je baby steeds sterker worden. Er ontstaat ruimte voor alle kracht, energie en liefde dat er in jou zit. 

Schermafbeelding 2026 02 10 141727

VERBEELDEN

Na het vertellen en voelen kun jij voor je gaan zien hoe jij het graag zou willen. De bevalling en jouw moederschap gaan zich vormen. Zonder de druk en spanning, maar vanuit jezelf met vol vertrouwen en ontspanning.

Je gaat uit de onzekerheid en werkt toe naar vertrouwen en kracht

Met de sessies, materiaal en de opdrachten voor thuis krijg jij een volledig pakket waarin jij je zwangerschap, bevalling en nieuwe moederschap vorm gaat geven. 

Tijdens jouw voorbereiding merk je op...

- Je angsten en onzekerheden verdwijnen naar de achtergrond
                           - Je lijf voelt minder pijnlijk, je hebt weinig tot geen klachten meer                                               - Jij weet exact wat je nodig hebt, wanneer je het moeilijk hebt                                                         - Je ervaart rust en geen druk meer                                                                                                          - Je voelt je vertrouwd met je lijf, je baby en je aankomende bevalling                                         - Je voelt je zeker als moeder, jij weet exact wat je baby nodig heeft                                               - Je hebt steun en voelt je daardoor veilig en niet meer eenzaam                           - Je kracht en energie worden steeds sterker 

JIJ BEREIDT JE VOOR, JE BABY PROFITEERT ERVAN
Doordat jij geen druk, onrust, stress en spanning meer voelt, kan je aandacht zich verplaatsen naar jezelf en de baby. Er zit niks meer tussen jullie in. Je baby gaat dat ook voelen. Doordat jullie communicatie beter op gang komt, weet jij exact wat er voor jezelf en je baby nodig is. Je baby kan groeien en bloeien met een blije mama. 
   

Het lichaam van de moeder en de baby zijn geprogrammeerd voor een natuurlijk geboorteproces

Het lichaam van de vrouw tijdens zwangerschap en bevallen zit geniaal in elkaar en weet precies wat te doen. Dankzij haar moederbrein, hormonen die precies op elkaar zijn afgestemd en lichaamssignalen kan de moeder volgen wat er nodig is. 

Om dit optimaal te benutten moet dit aangesproken worden vanaf het prille begin. De vrouw haar natuurlijke processen inzetten, zodat zij zelf haar baby geboren kan laten worden. 

ZwangerschapsshootSuzanne10 (1)

Wat hebben moeder en baby nodig in geboortetijd?

  • Liefde
  • Rust
  • Vertrouwen
  • Tijd
  • Verbinding
  • Bevestiging

Wat kun
je zelf doen?
-

  • Jezelf kennen en uitspreken. 
  • Volgen van de signalen van je lichaam en intuïtie.
  • Een omgeving creëren dat jou steunt en aanmoedigt.

Wat moeders zeggen over dit traject

"Wat heeft deze reis mij dichter bij mezelf, mijn baby en de mensen om mij heen gebracht.
Een diepere verbinding met mezelf, waardoor ik leerde waar mijn behoeften lagen en 
geleerd die uit te spreken. Dit bleef tot aan de bevalling een uitdaging, maar met hulp 
van Jonneke verliep mijn baring, bijna precies zoals ik het mij verbeeld had."

Myon

Schermafbeelding 2026 01 14 184804

“Ik had veel angsten en was op zoek naar hulp om mijn zwangerschap met vertrouwen
door te zetten. Door Jonneke heb ik mijn zelfvertrouwen opgebouwd en ben ik weer naar 
mijn intuïtie gaan luisteren. Jonneke stelt precies de juiste vragen. Ze vertelt je niet hoe
je het moet doen, maar helpt je ontdekken wat goed voelt voor jou en wat jij écht
nodig hebt. Wat ik meeneem, is dat wanneer de angst weer opkomt, ik haar stem hoor:
'Ga terug naar binnen. Vertrouw op je eigen moedergevoel!'
Ik weet niet hoe ik dit proces zonder haar had doorgezet. Echt een aanrader!"

Kim

Schermafbeelding 2026 01 14 184804

Jonneke is heel rustig en sluit goed aan bij mijn behoeftes.
Ze stelt goede vragen die mij aan het denken zet. Ik voelde mij veilig bij haar,
doordat ze geen oordeel had en mij in mijn kracht zette.
Ik vond het een waardevol traject, waarin er volledig werd gefocust op mij en
zou het iedereen aanraden om meer bij jezelf te komen."

Marloes

Schermafbeelding 2026 01 14 184804

Twijfel je over een heel traject?

Dan is CHECK & CONNECT een goede optie. In een enkel gesprek kun je ervaren wat je van mijn werkwijze vindt en merk meteen veranderingen op!

Bevallen doe je vanuit  je moederbrein.
vraag je gesprek aan >

Geboorte geven doen we vanuit ons gevoelsleven, of ook wel het emotionele deel van je brein. Het is juist in dat deel waar je moederbrein zich ontwikkelt. Voor elk kindje nieuwe neurologische verbindingen, aangestuurd door hormonen die het beste gaan op liefde, zorg en positieve gevoelens.

Vanuit het moederbrein ligt het programma voor jouw bevalling al klaar. Jouw lichaam is daar op afgestemd en weet wat het te doen heeft.

Dat maakt dat je als zwangere vrouw steeds gevoeliger, sensitiever en zintuigelijker wordt. Zodat jij toegang krijgt tot jouw behoeften voor de bevalling en jij de juiste keuzes maakt voor jezelf en je baby. 

Je kan deze sensitiviteit goed benutten, maar is ook kwetsbaar en gevoelig voor verstoring van buitenaf. Wat het maken van de juiste keuzes beïnvloedt. 

Dat vraagt in je voorbereiding extra aandacht om jezelf, je behoeften en jouw geboorte ervaring te beschermen. 

BLOG1

Maandelijks maanbericht met aandacht voor de vrouw & moeder

Ik neem je elke maand mee in mijn ervaringen en mijmeringen rondom geboorte & het moederschap. Het worden berichten van
inspiratie met thema's waar ik mee in aanraking kom.
Een moment van herkenning en inzicht! 

Schrijf je in voor een maandelijks Maanbericht met aandacht geschreven.

vanuit mij

€ 899

betaling in termijnen mogelijk*

  • Duur: 1 tot 1,5 jaar
    (het ligt eraan wanneer jij je aanmeldt in je zwangerschap en behoefte aan hebt)
  • Kennismaking + 8 sessies
    van 1,5/2 uur
    (4 sessies voor de bevalling,
    4 sessies na de bevalling)
  • Continue contact tussendoor
  • Opdrachten voor thuis

* Ben je aangezet om een kennismaking te plannen, maar houdt de prijs je tegen?

Alles is bespreekbaar om jouw voorbereiding mogelijk te maken. De langere periode biedt ruimte voor meerdere betaaltermijnen en tijd om jouw voorbereiding financieel mogelijk te maken. Een kennismaking is vrijblijvend. Jij hebt daarna altijd de keuze of je ervoor wil gaan. Voordeel is dat je direct profiteert van de kennismaking.

Waarom zo'n lang traject?

Een zwangerschap, herstellen en een connectie opbouwen met je baby is een marathon. Dat vraagt tijd en aandacht. Dit traject is precies opgebouwd zodat jij alles ontvangt wat je nodig hebt voor je bevalling en te bloeien in het moederschap. Daarnaast ervaren moeders het als heel fijn, dat er in de gehele periode van zwangerschap en eerste jaar met baby contact is. De momenten dat je het moeilijk hebt, zijn er nu eenmaal en ik help je daar doorheen, zodat jij optimaal bent voorbereid voor je moederschap in de toekomst.

Hoe zien de sessies eruit?

We plannen 4 sessies voor de bevalling in:
Elke sessie heeft een opbouw zodat jij volledig en tot in detail je bevalling en tijd erna vorm kan geven. We doen oefeningen om de connectie tussen jou en je baby te versterken. Je krijgt opdrachten mee naar huis om verder te werken aan deze connectie en het vormen van je bevalling. We gaan dieper in op wat je bezighoudt en tegenaan loopt tijdens je zwangerschap. Jouw sterke kwaliteiten gaan we inzetten! 

Na de bevalling plannen we 4 sessies in:
We focussen op de bevalling, zodat jij er volledig van profiteert! Wat er goed ging, gaan we een extra boost geven. Heb je het moeilijk gehad? Dan zijn we er direct bij en gaan we daarmee aan de slag. Rond 3, 6, 9 en 12 maanden plannen we een sessie. Belangrijke periodes van je baby en je zal merken dat er veranderingen plaatsvinden. We richten ons op hoe jij daarmee omgaat en mee om wil gaan.

Waarom is de connectie met mijn baby belangrijk voor het verloop van mijn zwangerschap, bevalling en moederschap?

Jij en je baby zijn in zo'n onbeschrijfelijke band met elkaar. Waar de meeste cursussen zich bezig houden met veel informatie geven over bevallen. Richten we ons in dit traject op jou en je baby. Want daar zit de echte schat aan informatie. Het is jullie ervaring samen! Hoe het zal verlopen en welke gevoelens je daarbij hebt, bind jullie voor de rest van je leven. Een moeder en baby band is vanzelfsprekend, maar het heeft wel de juiste stimulans nodig. In dit traject krijg je dat volop.  

Kan dit traject mij helpen wanneer ik een eerdere negatieve geboorte ervaring heb gehad?

Ja, ik zou zeggen ga juist DIT traject aan! Met mijn begeleiding rondom herstel van een negatieve ervaring kan ik jou het beste helpen. Jouw eerdere negatieve ervaring gaan we tegelijk herstellen en daarna volledig benutten voor je nieuwe zwangerschap en aankomende bevalling. Het traject is maatwerk!

Ik voel mij eigenlijk wel goed, kan ik ook instappen?

Ja heel graag zelfs! Dit traject is voor alle zwanger moeders. Voor iedereen geschikt en op zoek is naar meer verdieping, persoonlijke begeleiding en compleet voorbereid willen zijn op de bevalling en het moederschap. 

Hoe gaat dit traject mij helpen met al mijn angsten en onzekerheden?

Jouw angsten en onzekerheden worden aangezet door jouw omgeving. Een omgeving van weinig steun, veel druk, controle en een gevoel van onveiligheid. Daar kan nu sprake van zijn, maar kan je ook eerder in je leven hebben ervaren. Dat werkt door in je zwangerschap nu. Tijdens dit traject gaan we de angsten bespreken en tot de oorzaak komen, maar we gaan het ook omdraaien. We gaan jouw connectie met de baby aanzetten en benutten. De focus ligt op het verlagen van jouw stress en het verhogen van jouw gevoel van veiligheid, liefde en steun.

Ik ben al best ver in mijn zwangerschap, is dit traject ook voor mij?

Jazeker. Al ben je 36 weken zwanger, jij kan nog zoveel doen! Voor de bevalling zullen we strak de sessies plannen en vooral na de bevalling profiteer jij volop van dit traject. 

Kan ik dit traject doorlopen met een medische zwangerschap?

Absoluut! Ik heb al vele moeders begeleidt die in een medisch traject zaten. Het is heel waardevol om dit traject ernaast te doorlopen. Een medisch traject is stressvol en neemt vaak alle aandacht weg bij jezelf en de connectie met je baby. Het is enorm helpend om met mijn ondersteuning het gevoel van controle te hervinden. Vooral in de periode na de bevalling te verwerken wat er is gebeurd en met je baby te herstellen.  

Schermafbeelding 2026 01 14 183252

Luister hier mijn podcast

om meer vragen beantwoord te krijgen en ervaar direct wat de voorbereiding voor je doet!

Maandacht

Ik ben Jonneke van Maanen. Maandacht is er voor elke (aanstaande) moeder & haar kind.
Met aandacht voor de geboortetijd. 

Contact

Scholekster 1
8262 AW, Kampen
Nederland

06 21 11 33 05
info@maandacht.com
www.maandacht.com

© 2025 | Maandacht | Alle rechten voorbehouden 
Fotografie:
 Danique Laenen Photography

© 2026 | Maandacht | Alle rechten voorbehouden | Fotografie: Danique Laenen Photography